SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Zabıta, koronavirüsle mücadele kapsamında taksi ve dolmuşları denetledi

Zabıta, koronavirüsle mücadele kapsamında taksi ve dolmuşları denetledi
Bu haber 31 Mart 2020 - 15:08 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.

Büyükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs ile mücadele kapsamında taksiler ve toplu ulaşım araçları için aldığı kararlara yönelik bir denetleme gerçekleştirdi.

Büyükçekmece’de zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın  koronavirüs ile mücadele kapsamımda tüm toplu ulaşım araçlarında yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50 düşürülmesi ve taksilerin trafiğe çıkışının kısıtlanmasına yönelik olarak tek-çift plaka uygulanmasını denetledi.

Kurallara uymayanlara tutanak tutuldu

Yapılan denetimler esnasında ticari taksilerin tek-çift plaka uygulamasına uyduğu görülürken,  bazı özel halk otobüsleri ve dolmuşların ruhsatlarında belirlenen yolcu sayısının yüzde 50’sinden fazla yolcu aldığı tespit edildi. Zabıta ekipleri, otobüs ve dolmuş şoförlerine, halk sağlığının korunması için kurallara uyulması gerektiğini hatırlattı. Araç ruhsatında belirtilen yolcu kapasitesinin en fazla yüzde 50’si oranında yolcu taşınacak kararını ihlal edenlere ise tutanak tutuldu.

Büyükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan kararlara uygun yolcu taşıyan araç şoförlerine de teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER