SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

“YEREL BASIN YOK MU OLUYOR

“YEREL BASIN YOK MU OLUYOR
Bu haber 11 Mayıs 2024 - 19:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde 7. Olağan Genel Kurulunu yapan Türkiye Yerel Basın Birliği, Balıkçı Kenan Sosyal Tesisleri’nde yeni yönetim ekibini ilk kez bir araya getirdi.

YÖNETİM KURULU VE YOL HARİTASI BELİRLENDİ

7. Olağan Genel Kurulunda da 7. defa Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanlığına seçilen Nezir Karayün; İlk Ana Kademe Yönetim Kurulu Toplantısını Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Balıkçı Kenan Tesislerinde yemekli bir toplantı ile gerçekleştirdi. Yapılan ilk toplantıda yerel basının ve gazetecilerin sorunları masaya yatırarak, yerel basının karşılaştığı güçlükler ve çözüm önerilerinin müzakeresi yapıldı. Aynı zamanda derneğin yeni dönemde izleyeceği strateji ve hedeflerine dair yol haritasının çizildiği önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

KURUMSAL VE BİŞREYSEL AKTÖRLERLE VARILAN ANLAŞMAZLIKLAR

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, “Yeni dönemdeki birliktelik hedeflerimizi daha diri tutacağız. Özellikle bireysel ve kurumsal aktörlerle varılan anlaşmazlıkları değerlendireceğiz. Seçim sürecinde bir video paylaşımından dolayı üyelerimize yönelik yapılan ve gelecekte de yapılacak olan haksız rekabet, hedef gösterme ve linç girişimlerinin önünde duracağız. Özgürce yazabilen bir yerel basının oluşumuna katkı sağlayarak, hak ve hukuklarını korumaya devam edeceğiz. Üyelerimizin sektördeki dayanışmasının artırılmasına yönelik önemli adımlaratıp, karşılaştıkları problemlerine yönelik yaptırımlar uygulayarak, daha iyi şartlarda mesleklerini icra etmelerini sağlayacağız.

YEREL BASIN YOK MU OLUYOR?

Ana Kademe Yönetim Kurulu üyelerimiz ile 31 Mart’ta seçilen belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretigerçekleştirerek, yerel basını desteklemelerini isteyeceğiz. Üyelerimiz ile iş geliştirme ve farklı sektörlerde aktif olarak iş yapmalarını sağlayarak yerel basının ekonomik özgürlüğüne kavuşmasını sağlayacağız. Ayrıca ekonomik şartlar nedeniyle günümüzde basılı yayınların her geçen gün yok olmaya yüz tuttuğuna şahit oluyoruz. Bu nedenle Sosyal Medya ve internet sitelerimizi geliştirerek, kamuoyunun doğru haber almasına katkı sağlayacağız.

YEREL BASININ SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Türkiye Genelinde Yeni Şube ve Temsilcilikler Kurulmasıkonusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mevcut olarak 30 ilde şube ve temsilciliklerimiz bulunmakta; Hedefimiz 81 ilde var olmaktır. Türkiye Yerel Basın Birliği,Türkiye’nin en büyük ailelerinden biridir.  

Yerel basının gelişimi ve eğitimi için önemli projelerimiz var ve bunun birincisini Antalya’da gerçekleştirdiğimiz, Yerel Basının Sorunları ve Çözüm Önerileri konulu çalıştayımızın ikincisini gerçekleştirmek için kolları sıvayacağız. Bu çalıştay sonunda elde edilen rapor ülkemizde yerel basının gelişimine büyük katkı sağlayacak önemli bir etken olacaktır. Ayrıca 5. Türkiye Yerel Basın Başarı Ödülleri yarışmasını da en kısa zamanda başlatacağızdedi.

“BALCI, SİZ BİRLİK OLUN BEN SİZİN YANINIZDAYIM”

Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Beylikdüzü Balıkçı Kenan Tesisleri Sahibi Kenan Balcı’nın konukseverliğiyle gerçekleştirilen toplantıda, kısa bir konuşma yaparak katılımcıları selamladı ve bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak, “Her zaman yanınızdayım. Siz yeter ki birlik olun Allah birliğinizi bozmasın dedi.

“TEŞEKKÜR”

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün; başta genel kurlumuza katılan ve şahsımı yeniden genel başkan olarak görevlendiren delegelerimize, yönetim kurlu üyelerimize ve toplantımıza ev sahipliği yapan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Beylikdüzü Balıkçı Kenan Tesisleri Sahibi Kenan Balcı’ya teşekkür ediyorum dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER