SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

TARLADAN ESENYURTLU VATANDAŞLARA 300 TON SOĞAN

TARLADAN ESENYURTLU VATANDAŞLARA 300 TON SOĞAN
Bu haber 24 Mart 2021 - 11:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Esenyurt Belediyesi, “Üreticiden Tüketiciye Aracısız Gıda” projesi kapsamında örnek bir belediyecilik faaliyetine daha imza attı. Daha önce Niğdeli çiftçilerden patates alarak ihtiyaç sahiplerine dağıtan Esenyurt Belediyesi, bu kez de Amasyalı çiftçilerden soğan aldı. Soğanlar, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

Esenyurt Belediyesi, Niğde’nin Alay ilçesindeki çiftçilerden 300 ton patates alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmıştı. Patates dağıtımına devam eden Esenyurt Belediyesi, Başkan Kemal Deniz Bozkurt’un  seçim vaadi olan “Üreticiden Tüketiciye Aracısız Gıda” projesi kapsamında örnek bir çalışmaya daha imza attı. Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Bal, Amasya’nın Merzifon ve Göyüncek ilçelerinde soğan alımı için çiftçiler ve kooperatifler ile görüşme sağladı. Başkan Bozkurt’un talimatları doğrultusunda yapılan görüşmelerin ardından 300 ton soğan alımı gerçekleşti. Esenyurt’a getirilen soğanlar, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

ЬRETİCİDEN, İHTİYAЗ SAHİBİNE

Üreticiden tüketiciye nitelikli ürünlerin ulaşmasını amaçladıklarını söyleyen Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Bizim tarımla ilgili başka projelerimiz de var. Buradaki amacımız; direk üreticiden tüketiciye hem ucuza hem de nitelikli ürünlerin tüketicilere ulaşmasını sağlamak, bu da onun ilk aşaması. 300 ton ile başladık ama bunu önümüzdeki yıllarda esnaf üzerinden de dağıtımını sağlayıp, daha yüksek miktarlarda ürünlerin halka sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlamak” diye konuştu.

ЗİFTЗİ RECEP ZORLUKUŞ: TAKDİRLE KARŞILIYORUM

Çiftçi Recep Zorlukuş ise çiftçinin bu dönemde zor durumda olduğunu belirterek, “Bunların en başında mazot, ilaç, gübre ve tohum girdilerinin yüksek olması geliyor. Daha sonra da pazarlama noktasındaki sıkıntı, çiftçimizi bitirme noktasına getirmiştir. Çiftçilerimiz ile ilgili genel durumu görmek için banka önlerindeki kuyruğa bakmanız yeterlidir. Hangi bankaya gidip baksanız, kuyrukta 10 kişi varsa 7 tanesi kesinlikle çiftçidir. Esenyurt Belediyesi’nin Amasya’mıza yapmış olduğu ürün alımı ile ilgili alışverişini takdirle karşılıyor, bu konuda kendilerini tebrik ediyoruz. Bir nebze de olsa çiftçimizin ihtiyacını karşıladıkları için kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER