SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir’den Sert açıklama

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir’den Sert açıklama
Bu haber 09 Mayıs 2021 - 15:42 'de eklendi ve 445 kez görüntülendi.

Bahattin Demir; Ekotürk TV kanalında ekonomiyi değerlendirirken ekonomiyi özürlü bir çocuğa sahip aile benzetmesi yaparak tüm özel gereksinimli evlada sahip aileleri inciten Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Murat Ferman’ı esefle kınadı.

Enflasyon için, bu çirkin benzetmeyi yapan Rektör Murat Ferman gelen tepkilerin ardından özür diledi.

Rektör yaptığı benzetmeyle özel gereksinimli çocukların ailelerine büyük bir hakarete imza attı.

Prof. Dr. Murat Ferman açıklamasında;”, Çok şikayet ediyoruz, geceleri bağırıp çağırıyor, huzur bırakmadı, komşularla tartışıyoruz diyoruz ama aslında çocukcağız hayatımızın bir parçası. Onun sayesinde özellikli yerlere girebiliyoruz, indirimli kartı alıyoruz, çocuk parası alıyoruz, hak etmediğimiz şeylere ulaşıyoruz diye konuşan  Ferman , Enflasyon da böyle bir şey, enflasyonun suç ortağıyız ifadelerini kullandı.

Başkan Demir; Bu sözleriyle büyük bir gafa imza atan Beykent Üniversitesi Rektörü Murat Ferman’ı özür dileyip istifaya davet etti,

Sosyal medyada kısa zamanda binlerce anne, baba ve STK’lardan gelen tepkiler çığ gibi büyüdü. Tepkiler üzerine Murat Ferman özür diledi.

Fakat özür dileme sözlerini yetersiz bulan Başkan Demir, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda Murat Ferman’a sen kimsin ki özel çocuklara ve ailelerine hakaret ediyorsun sen otizmli bir ailenin neler yaşadığına şahit oldun mu?

Sen bir ibabanın feryadına belki yeri geldi isyanına tanıklık ettin mi

Sen bir annenin gözyaşlarını yüreğine akıttığına şahit oldun mu ki kalkıp ahlaksızca  yavşak, yavşak konuşup yavşaklık yapıyorsun. Gerçi yavşak olmasan zaten böyle kelimeler kullanmazsın deyip şahsıma  karşı hakaret davası açmazsan da yavşaksın deyip noktaladı.

Her zaman özel gereksinimli çocukların ve ailelerinin yanlarında saf tutan Bahattin Demir; adeta rektörü yerden yere vurup meydan okudu.

YÖK’ü göreve davet eden Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir’in yaptığı sert açıklamadan sonra gözler YÖK ve Beykent Üniversitesi Rektörü Murat Ferman’dan gelecek cevaba çevirildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER