SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Samyeli Engelsiz Yaşam 9. Geleneksel Farkındalık Etkinliği düzenlendi

Samyeli Engelsiz Yaşam 9. Geleneksel Farkındalık Etkinliği düzenlendi
Bu haber 04 Aralık 2021 - 22:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği tarafından her yıl 3 Aralık tarihinde hazırlanan farkındalık etkinliğinin bu yıl 9.cusu gerçekleşti. Güne özel gereksinimli çocukların müthiş dans gösterileri ve sahne şovları damga vurdu.
Yüzlerce özel gereksinimli çocuğun katılımıyla Esenyurt Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene; Milletvekili Mehmet Metiner, Deva Partisi İlçe Başkanı Halis Kahriman, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Veysel Karatay, Hüda-par Partisi İlçe Başkanı Erkan Demir, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Ayaz Esenyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kuzgun ve yönetimi, Kızılay Şube Başkanı Aytekin Çolak’ın yanı sıra kanaat önderleri, iş, sanat ve medya dünyasından isimler bir araya geldi.
 Mehmet Metiner; En büyük engel engel olmaktır, Samyeli Engelsiz Yaşam Derneği’nin ismi çok anlamlı, o yüzden engelli demek doğru değil engelsiz çocuklar demek gerekiyor.
Aynı zamanda benim de engelli bir evladım birde yeğenim var, ilk defa böyle güzel coşkulu bir programa katılıyorum. Bundan sonra elimden geldiğince her zaman özel çocukların ve Samyeli ailesinin yanında olacağım dedi.
Animasyon etkinliği, sihirbazlık gösterisi ve sahne şovlarıyla tüm çocuklar keyif dolu bir gün yaşadı. Güne özel hediyeler hazırlayan gönüllülere özel gereksinimli çocuklar plaket takdim etti.
Özel çocuklar büyük alkış topladı
Down sendromlu Osman Korkaman ve Murat Kama’nın sergilediği Zeybek dansı büyük alkış topladı. Özel çocukların hazırladığı halay grubu, dans gösterileri ve sahne şovları da görülmeye değerdi.
Özel gereksinimli Ahmet Yusuf Dönmez seslendirdiği Gönül Dağı şarkısıyla büyük beğeni topladı.
Bahattin Demir, “ Farkındalık için ilk yapmamız gereken şey empati”
Etkinlikte konuşma yapan Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir: “Özeleştiri olarak söylemek gerekirse maalesef engellileri biraz uzaktan sever bir toplum olduk. Onların yerine kendimizi koyamıyoruz. Oysaki onlarla birlikte yaşamak nasıl güzel duygu bir bilseniz. Bugün burada olmamızın temel amacı bir nebze de olsa farkındalık yaratabilmek.
Özel gereksinimli çocuklarımızın sadece 3 Aralık’ta değil her zaman hatırlanmasını diliyorum.”diye konuştu.
Proje kapsamında getirilen hediyeler öğrencilere dağıtıldı ve oyun havaları ve halaylar eşliğinde etkinlik sona erdi.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER