SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

“Koronavirüsle mücadele ederken deprem gerçeğini unutamayız”

“Koronavirüsle mücadele ederken deprem gerçeğini unutamayız”
Bu haber 09 Nisan 2020 - 13:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyükçekmece’de deprem riski taşıyan 8 bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı.

Koronavirüs ile mücadele ederken depreme karşı alacağımız tedbirleri unutmuyoruz diyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Büyükçekmece’de vuku bulacak depremde yıkılacak ne kadar bina varsa onları deprem yıkmadan önce biz yıkmaya kesin kararlıyız” ifadesini kullandı.

Olası bir deprem nedeniyle kentsel dönüşüm çalışmalarına devam eden Büyükçekmece Belediyesi, 19 Mayıs Mahallesi’ndeki 8 blok 64 bağımsız bölümden oluşan riskli yapıların yıkımını gerçekleştirdi.

“20 binden fazla konut yeniledik”

Depremde yaşanabilecek can ve mal kaybını en aza indirmek için koronavirüs salgını döneminde bile çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükçekmece Belediyesi, ilçedeki riskli binaların çoğunu yeniledi.

Belediyenin teknik ekibi ile birlikte yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Akgün sözlerine şu şekilde devam etti: “Bugün ulus olarak hep birlikte koronavirüs ile savaşa girmiş olabiliriz. Ama arkamızda büyük bir deprem var. Büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzu hiç aklımızdan çıkartmıyoruz. Büyükçekmece’de şuanda 20 binden fazla konutu yeniledik. Bugün 8 bloktan oluşan yaklaşık 65 daireden oluşan bir siteyi yıkıyoruz. Kısa zamanda depreme dayanıklı modern bir site tekrar burada hayat bulmuş olacak. Koronavirüsle dünya ve ulus olarak mücadele ediyoruz ama biz özellikle Marmara bölgesindeki belediye başkanları deprem olgusunu asla aklımızdan çıkartmadan eş zamanlı götürmek zorundayız. Biz burada hem koronavirüsle mücadelemizi devam ettiriyoruz hem de depremde yıkılabilecek bütün binaları yıkıyoruz ve yenilemeye devam ediyoruz”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER