SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEKLERİ,BU İTİBARSIZLAŞTIRMAYI DURDURUN!

KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEKLERİ,BU İTİBARSIZLAŞTIRMAYI DURDURUN!
Bu haber 03 Ekim 2021 - 11:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Beklenmedik bir şekilde görevinden alınan Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli’nin, ilçeden uzaklaştırılmasının yankıları devam ediyor. İlçe halkının yakından tanıdığı ve dört yıl boyunca Esenyurt’ta görev yaparak önemli çalışmalara imza atan Beşli’nin görev uzaklaştırılmasına en büyük tepki ise Kars Ardahan ve Iğdır il derneklerinden geldi. Ortak bir basın açıklaması düzenleyen il dernekleri, Paşali Beşli’nin görevden alınmasının ilçe için önemli bir kayıp olduğunu vurgularken, Beşli’nin göreve iade edilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kamuoyuna Duyurumuzdur…

İstanbul’da ve bölgemizde uzun yıllardır eğitimci kimliği ile bilinen ve 4 yıldır’da Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Paşali Beşli’nin hiçbir gerekçe gösterilmeden ansızın görevden alınmasını büyük bir teesür ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Göreve başladığı günden bu yana eğitim adına vermiş olduğu hizmetlerden dolayı tüm kesimler tarafından takdir toplayan başarılı bir yöneticiyi hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden el çektirilmesini manidar buluyoruz.

Üstelik bu tip görevlerde bulunanları kamuoyundan da gördüğümüz kadarıyla verimli ve likayat sahibi olanların farklı bir görevlendirme yapılırken; daha iyi vasıflara getirildiğini bilmekteyiz. Fakat burada yapılan uygulama tam tersine bunca yıl emek vermiş, eğitime gönül vermiş bir hemşerimizi adeta itibarsızlaştırılmıştır.

Bizler Sivil Toplum Kuruluşları olarak hiçbir siyasi güdüm düşünmeksizin yapılanın tamamen Kars – Ardahan – Iğdır toplumuna yönelik olduğunu düşünüyoruz.

Eğitim gönüllüsü hemşerimiz Paşali Beşli’nin bu şekilde görevden el çektirilmesini KAI olarak kınıyoruz. Hemşerimize yönelik bu yaptırımın doğru olmadığı kanısındayız. Konunun muhataplarına Sivil Toplum Kurumları olarak buradan sesleniyoruz. Göreve iadeyi itibarını talep ediyor. Toplumumuzun bu konudaki hassasiyetinin dikkate alınmasını bekliyoruz…

KARS – ARDAHAN – IĞDIR PLATFORMU

İSTANBUL ARDAHAN KÜLTÜR EVİ & KARS – ARDAHAN – IĞDIR PLATFORMU – BAŞKANI EFRAİL ÇİFÇİ

BÜYÜKÇEKMECE KARS – ARDAHAN – IĞDIR DERNEK BAŞKANI – BURÇAY YILDIZ

BEYLİKDÜZÜ KARS – ARDAHAN – IĞDIR DERNEK BAŞKANI – TEMEL ALTUNTAŞ

KARS KÜLTÜR EVİ BAŞKANI – ENDER ASLAN

IĞDIR KÜLTÜR EVİ BAŞKANI – ALİ SAKAR

ESENYURT KARS – ARDAHAN – IĞDIR MUHTARLARI

KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER