SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Hukuksuz uygulamaların yükü Bozkurt’a kaldı; Esenyurt Belediyesi’ne haciz geldi

Hukuksuz uygulamaların yükü Bozkurt’a kaldı; Esenyurt Belediyesi’ne haciz geldi
Bu haber 16 Eylül 2021 - 14:18 'de eklendi ve 369 kez görüntülendi.

AKP döneminde yapılan hukuksuz uygulamaların bedelini CHP’li Esenyurt Belediyesi ödüyor! AKP döneminde, bir vatandaşın arsasına bedelini ödemeden el konulduğu için açılan dava nedeniyle Esenyurt Belediyesi’ne 200 bin liralık haciz geldi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un Kastamonu’da sel bölgesinde ziyarette bulunduğu sırada gelen hacizle, makam odasındaki televizyonu, bilgisayarı ve 9 sandalye haczedildi. Vatandaşlar para yatırdığı sırada veznelerdeki 30 bin liraya da el konuldu.

AKP’den CHP’ye geçen Esenyurt Belediyesi, geçmiş dönemden kalan borçlar ve davalar nedeniyle 2 yıldır haciz ablukası altında. En son 15 Eylül günü belediyeye 200 bin liralık haciz geldi. Haczin AKP’li Necmi Kadıoğlu’nun belediye başkanı olduğu 2013 yılında bir vatandaşın arsasına bedelini ödemeden el konulması nedeniyle geldiği öğrenildi. Belediyeye kamulaştırmasız el atma davası açan vatandaş, davayı kazandı ve yasal faizi ile birlikte yaklaşık 200 bin lira ödenmesine karar verildi.

BAŞKAN SEL BÖLGESİNDEYKEN MAKAM ODASINA HACİZ GELDİ!

Belediyenin vatandaşa ödemesi gereken 200 bin lira için 15 Eylül günü, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt Kastamonu’daki sel bölgesini ziyaret ettiği sırada haciz geldi. Bozkurt’un makam odasındaki 9 sandalye, 2 televizyon ve bilgisayara haciz konuldu.

VEZNEDEKİ NAKİT PARAYA DA EL KONULDU

Haciz memurları, makam odasının dışında Özel Kalem Müdürlüğü’ndeki toplantı masası ve mobilya takımını da hacz etti. Vatandaşlar Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde para yatırdığı sırada veznedeki yaklaşık 30 bin lira da alındı. Haczedilen paraların ve eşyaların belediye hizmetleri kapsamında kullanılması nedeniyle yediemine teslim edildiği öğrenildi. Esenyurt Belediyesi’nin maaş, ikramiye, vergi gibi “haczedilemez” hesaplarının da aralarında bulunduğu tüm banka hesaplarına geçmiş dönemden kalan borçlar nedeniyle 2020 yılının ağustos ayında da haciz konulmuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER