SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

HAMİLE ÇOCUK SKANDALINA SORUŞTURMA

HAMİLE ÇOCUK SKANDALINA SORUŞTURMA
Bu haber 19 Ocak 2018 - 12:55 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ndeki 2017 yılında 5 ayda yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğunun saptanmasına ve durumun polise bildirilmemesi iddialarına ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Savcılık soruşturma açarak, mağdurları ifadeye çağırdı.

İstanbul Küçükçekmece‘deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 2017’de gelen çocuk hamileler yasalara göre yetkili makamlara bildirilmesi gerekirken bildirilmemiş ve sümen altı edilmişti. Konuyu daha sonra hastaneye yönetimine bildiren hastane çalışanının talebi göz ardı edilmiş, aynı çalışan 2 defa tayin edilmişti.

SAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Dün akşam Sağlık Bakanlığı‘nın soruşturma başlattığı olayla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı da bir açıklama yaptı. Küçükçekmece Savcılığı: “17 Ocak 2018 tarihinde çeşitli basın ve yayın organlarında çıkan Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde 01 Ocak 2017 – 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında çocuk yaşta gebelik ve doğum vakalarının ilgili makamlara bildirilmediğine yönelik haberlere ilişkin, adli süreçle ilgili aşağıdaki hususların belirtilmesine gerek duyulmuştur. Söz konusu olayın cumhuriyet başsavcılığımıza 3 Ekim 2017 tarihinde intikal etmesi üzerine derhal soruşturmaya başlanılmıştır. Olaya ilişkin TCK Madde 279 Kapsamındaki ‘Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi’ eyleminden dolayı hastanede görevli iki personel hakkında soruşturma yürütülmektedir”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER