SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Gazetecilerin özgür olmadığı bir yerde bayram olmaz

Gazetecilerin özgür olmadığı bir yerde bayram olmaz
Bu haber 17 Ocak 2024 - 19:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Engin Doğru, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Esenyurt bölgesinde çalışan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Engin Doğru gazetecilerle buluşmasında yaptığı konuşmada Ocak ayı itibariyle 57 gazetecinin tutuklu olduğuna, 280 gazetecinin de yargılandığına vurgu yaptı. Engin Doğru “Gazetecilerin özgür olmadığı yerde bayram olmaz!” diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Kupa Kafe’de düzenlenen buluşmaya, bölgede görev yapan çok sayıda basın mensubu katıldı. Buluşmada gazeteciliğin ve gazetecilerin önemine vurgu yapan CHP Esenyurt Belediye Başkan Aday Adayı Engin Doğru, “İçinde bulunduğunuz zorlu çalışma koşullarını çok iyi biliyorum, gözlemliyorum. Tüm baskı ve sansür girişimlerine karşın kamuoyunun haber alma hakkından ödün vermiyor, yılmadan gerçeğin ve doğru haberin peşinde koşuyorsunuz. Hepinize minnettarız, teşekkür ediyoruz” dedi.

*Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu serbest gazeteciler tutuklu” ***

Engin Doğru gazetecilerle buluşmasında Fatih’te motosikletli kurye Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud’un 27 bin 300 lira karşılığında serbest kaldığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Bu ülkede gazeteciler sadece haber yaptıkları için cezaevlerinde yatarken bir insanın ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanının oğlu, 27 bin 300 lira karşılığında serbest kalabiliyor”

Konuşmasında basının özgür olması gerektiğine vurgu yapan Engin Doğru “Gazetecilerin özgür olmadığı bir yerde bayram olmaz, kutlama olmaz! Maruz kaldığınız adaletsizliklerin son bulmasını diliyor, mesleğinizi özgürce icra edebildiğiniz günlerin en kısa zamanda bu ülkeye hakim olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gazetecilerin sorularıyla devam eden buluşma toplu çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER