SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Esnaf Pazartesi Pazarı’nın taşınmasını istiyor!

Esnaf Pazartesi Pazarı’nın taşınmasını istiyor!
Bu haber 07 Mart 2018 - 13:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Esenyurt İlçe Örgütü, önceki gün Balıkyolu Mahallesi’nde esnaf ziyareti yaptı. Ziyaretlerde esnafın sorunlarını dinleyen CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen, sorunları ve talepleri tek tek not alırken, esnafın ortak sıkıntısı ve talebi Pazartesi Pazarı’nın taşınması oldu.  

 

Esenyurt’u adım adım gezen CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen, önceki gün de Balıkyolu Mahallesi Aşık Şenlik Caddesi’nde esnaf ziyareti yaptı, kahvehanelerde vatandaşlarla sohbet etti. Kadın Kolları Başkanı Emine Polat, Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Daş, Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Ergin ve ilçe yöneticilerinin de katıldığı ziyaretlerde, esnafların ve vatandaşların sıkıntıları ve talepleri dinlendi. Başkan Ali Gökmen ve CHP heyeti, ziyaretler sırasında esnafın ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 

ESNAF ÇOK DERTLİ: KARSIZ KAPATIYORUZ

Özellikle ekonomik açıdan oldukça zorlandıkları dile getiren esnaflar, günü karsız kapattıklarını, elde ettikleri kazançların da ancak giderleri karşıladığından yakındılar. Ekonomik bunalımı derinden yaşayan esnaflar, bu durumun bir nedeni olarak da Pazartesi Pazarı’nı gösterdiler. Esnaflar, CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen’den, Pazartesi Pazarı’nın iki sokak yukarıya taşınması için kendilerine destek olmasını istediler.

 

GÖKMEN: MECLİSE TAŞIYACAĞIZ

Esnafın en önemli sorun olarak öne çıkardığı Pazartesi Pazarı konusunda üzerine düşeni yapacağını ifade eden CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen, ilk meclis toplantısında bir önergeyle konuyu Esenyurt Belediye Meclisi’nin gündemine taşıyacakları sözünü verdi. Ziyarete ilişkin bir değerlendirme yapan İlçe Başkanı Gökmen, “Yapmış olduğumuz ziyaretlerde halkımızla ve esnaflarımız ile dertleştik. Aşık Şenlik Caddesi’nde evlerine ekmek götürmeye çalışan esnaflarımız Pazartesi Pazarı’ndan şikayetçi oldular. Pazarın iki sokak yukarı alınması gerektiğini savunuyorlar. Biz de bu talebi belediye meclis gündemine taşıyacağımızı ilettik kendilerine. Esnafımızla hem yerel sorunları hem genel sıkıntıları da konuştuk. Esnafımızın ekonomisi oldukça bozulmuş durumda. Kazançları ile ancak kiraya çalıştıklarını ve ekonomik daralmayı bire bir yaşadıklarını anlattılar. AKP iktidarının 2018 Türkiyesi’ni getirdiği noktanın bir fotoğrafıdır bu. Esenyurt’un diğer mahallelerinde iş yapan esnafların durumu da buradakilerden farklı değil” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER