SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Esenyurt Belediyesi’nden Özışık’a cevap

Esenyurt Belediyesi’nden Özışık’a cevap
Bu haber 21 Mayıs 2019 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Esenyurt Belediyesi, Süleyman Özışık’ın www.internethaber.com internet sitesindeki Başkan Kemal Deniz Bozkurt’u hedef alan köşe yazısı ile ilgili bir bilgilendirme metni yayınladı. Metinde, Özışık’ın yazısının gerçeği yansıtmadığı belirtilirken, sosyal yardımlar konusunda da bilgilendirme yapıldı.

Özışık ne yazmıştı?

Özışık, 21 Mayıs tarihinde yayınlanan yazısında AK Parti’den CHP’ye geçen Esenyurt Belediyesi’nde Başkan Kemal Deniz Bozkurt’un belediyeye ait kreş fiyatlarında zam yaptığını, sosyal yardım kartlarının iptal edildiğini ve cenaze nakil hizmetlerinin kaldırıldığını iddia etmişti. Ayrıca ileçdeki parkların bakımsız bırakıldığını da savunmuştu.

Belediyeden yalanlama

Süleyman Özışık’ın yazısı üzerine bir bilgilendirme metni yayınlayan Esenyurt Belediyesi, tüm iddiaların gerçek dışı olduğunu ve algı çalışması yapılmaya gayret gösterdiğini belirtti. Esenyurt Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sosyal yardım kartlarının tespitlerle verildiğini aktarılırken, iptallerin söz konusu olmadığını da açıklamasında belirtildi.

Zam, AK Parti döneminde yapıldı

Sayıştay raporlarınının kaynak gösterildiği açıklamada kreş zamlarının Ali Murat Alatepe döneminde yapıldığına işaret edilirken, cenza ve nakil hizmetlerinde herhangi bir aksamanın kulunmadığı da kaydedildi. Ayrıca, park ve bahçelerin rutin kontrollerinin yapıldığı bilgisii de yapılan açıklama ile verildi.

Belediyenin yaptığı açıklama da şu ifadeler kullanıldı:

Gazeteci – Yazar Süleyman Özışık’ın 21 Mayıs 2019 tarihli internethaber.com adlı sitesindeki yazısında, idrak etmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının ruhuna, gazetecilik etiğine ve Türk toplumunun ahlaki değerlerine uymayan, yalan, iftira ve gayri ahlaki tabirlerle Esenyurt Belediyesi’ni hedef alması nedeniyle açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Kreş ücretleri, Sayıştay müfettişleri raporları doğrultusunda, AKP döneminde 18 Ekim 2018 tarihli, 2018/128 sayılı meclis kararı ile arttırılmıştır. Kreşlerimizde 2016 yılından bu yana devam etmekte olan derslerden hiç biri sonlandırılmamıştır.

Sosyal desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza sosyal belediyecilik kapsamında yapılan yardımlar devam etmekte olup, herhangi bir iptal durumu söz konusu değildir. Yardım kartı sahiplerinin ihtiyaç durumu da düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Cenaze nakliye ve otobüs tahsis hizmetleri hiçbir aksama olmadan devam ederken, Esenyurt Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde bulunan tüm kültür merkezlerindeki etkinliklerin tamamı ücretsizdir. Ayrıca bu kültür merkezlerindeki salonlar yeşil kart sahiplerine, vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının kullanımına ücretsiz tahsis edilmektedir.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmetleri bünyemizdeki personel ile rutin olarak sürdürülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER