SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Esenyurt Belediyesi ‘Evde Sağlık Hizmeti” ile komşularının yanında

Esenyurt Belediyesi ‘Evde Sağlık Hizmeti” ile komşularının yanında
Bu haber 22 Nisan 2024 - 16:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Esenyurt Belediyesi, sağlık durumu hastaneye gitmeye elverişli olmayan hastalar için sürdürdüğü “Evde Sağlık Hizmeti” desteğine ara vermeden devam ediyor.

Evde Sağlık Hizmeti uygulamasıyla ilçede yaşayan yatağa bağlı, yaşlı ve hasta vatandaşların yardımına koşan Esenyurt Belediyesi, destek talebinde bulunan vatandaşları yalnız bırakmıyor. Sağlık hizmeti alma talebinde bulunan vatandaşlara aynı gün içinde dönüş yapan Sağlık İşleri Müdürlüğü, sağlık teknikerleri aracılığıyla serum, iğne, pansuman ve kan alma gibi sağlık hizmetlerini vatandaşlara sunuyor. Ekipler, ayrıca evlere yapılan ziyaretlerde hastalıklar, ilaç kullanımı, hijyen kuralları, yeme-içme alışkanlıkları gibi çeşitli konularda da vatandaşları bilgilendiriyor. Zaman ve mekân gözetmeksizin 7/24 hizmet veren sağlık ekipleri, hastaların şikâyetlerini değerlendirerek tam teşekküllü sağlık kuruluşlarına yönlendirmeler de yapıyor.

Esenyurt Belediyesinin Evde Sağlık Hizmeti uygulamasındanyararlanmak isteyen vatandaşlar, merkezin 444 0 411 numaralı telefonunu arayarak Sağlık İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunup, program dâhilinde hizmet alabiliyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER