SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

ERDAL NAS, ”SALGINLA MÜCADELE ALGI OPERASSYONLARINA KURBAN EDİLEMEZ

ERDAL NAS, ”SALGINLA MÜCADELE ALGI OPERASSYONLARINA KURBAN EDİLEMEZ
Bu haber 01 Nisan 2020 - 21:20 'de eklendi ve 349 kez görüntülendi.

CHP Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas, Tahtakale Muhtarı Serkan Vatansever’in sosyal medyada belediyeyi hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi. Bir basın açıklaması yayınlayan Nas, salgına mücadelenin algı operasyonlarına kurban edilmeyeceğini ve belediyenin corona virüsü ile ilgili kararlı mücadelesinin sürdüğünü belirtti. Nas, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Böyle hassas bir süreçte siyaset yapmaktan imtina ederek salgın mücadelesine etkin destek vermeye çalışırken Tahtakale Muhtarı Serkan Vatansever’in Belediye Başkanımızı ve Belediyemizi hedef alan maksatlı ve art niyetli sosyal medya paylaşımlarına cevap vermemek olmazdı.

Tüm dünyayı kasıp kavuran Küresel salgın (Korona Virüs) ülkemizi de etkisi altına almıştır. Ülkemizi de tehdit eden salgınla ulusal mücadeleye gerektirmektedir. Salgınla mücadele etmesi gereken en büyük asli unsur Hükümetler ve onlara bağlı resmi kurumlarımızdır. Uzman bilim insanları başlıca etkin bir sokağa çıkma yasağı,  çalışanlara ve işverenlere ekonomik destek, sosyal ve psikolojik yansımalarının giderilmesini önermektedir.

Korona virüs salgınının ülkemizde gözükmesinde itibaren Hükümet ve bağlı Bakanlıklar bilimin önerdiği aksiyoları henüz yeterince almadıkları kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Hükümetin neyi yapıp neyi yapmadığına bakmaksızın Salgınla mücadele kapsamında İstanbul genelinde Büyükşehir Belediyemiz ve 14 ilçe Belediyemiz ilk günden itibaren Korona Virüs salgınına karşı çok etkin bir mücadele yürütmektedirler.

Avcılar Belediyemiz salgınla mücadele konusunda ilk günden itibaren Belediye Başkanımız Sn. Av. Turan Hançerli, Meclis Üyelerimiz ve tüm belediye çalışanlarımız ile büyük bir sorumluluk almıştır. Belediye ekiplerimiz hayatlarını risk ederek salgınla baş edebilmek için her gün büyük özveri ve titizlikle çalışmalarını yürütmektedir.

Avcılar Belediyemiz bünyesinde hızlıca bir kriz masası kurulmuş;

– İlçemizdeki bütün halka açık alanlar, kamu binaları, ibadethaneler, okullar, parklar ilaçlama işlemleri ile dezenfekte edilmiştir.

– Belediyemiz bünyesinde çağrı merkezimiz 7/24 talep ve istekleri karşılanmak üzere çalışmalarına devam etmektedir.

– Aşevi kapasitesi arttırılarak, ihtiyaç sahibi ve engelli vatandaşlarımızın evlerine yemek dağıtımı etkin bir şekilde yapılmaktadır.

– 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşlarımızın evlerine hizmet götürülmüş ve Belediyemizce aranarak ihtiyaçları giderilmiştir.

– Avcıların girişine dezenfekte noktası kurularak İlçemiz giren tüm sivil ve resmi araçlar dezenfekte edilmektedir.

– Sokak hayvanları için mama desteği iki katına çıkartılarak yalnız bırakılmamıştır.

– 10 mahallemizde girilmedik sokak bırakılmayarak üç bin konteynırı kapsayan temizlik işlemleri iki vardiya halinde yıkama ve süpürme işlemleriyle halkımızın sağlığı korunmaktadır.

– Zabıta ekipleri pazarlar ve halka açık alanlarda bilgilendirme ve uyarılar yapmaktadır.

– Belediyemiz sosyal medya hesaplarından gerek Belediye Başkanımız gerekse uzman doktor ve psikolog ile yapılan canlı yayınlar ile halkı bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

– Avcılar Kaymakamlığının kuruduğu Vefa masasıyla da dayanışma içerisinde çalışılmaktadır.

Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü olarak salgından korunmaya çalışan vatandaşlarımızla dayanışma adına çeşitli destek çalışmaları yapmaktayız.

Avcılar Belediyesi olarak korona virüs salgınına karşı mücadele ettiği bu zor günlerde hem Belediye Başkanımız hem CHP Avcılar İlçe Başkanlığımız tarafından ilgili muhtar da dahil olmak üzere tüm mahalle muhtarlarımız aranarak bu süreçte dayanışma içerisinde olacağız ifade edilmiştir.

Bu zorlu günlerde ancak el birliği ile atlatabileceğimizi biliyoruz. Tüm muhtarlarımız çok rahatlıkla Belediye Başkanımıza ve Belediye birimlerimize rahatlıkla ulaşabilirken Belediye Başkanımızı Av. Turan Hançerli’yi sosyal medyadan eleştirmesi abes ve iştigaldir.

Siyaset üstü yürütmemiz gereken bu süreçte kimsenin Belediye başkanımızın ve Belediye çalışanlarımızın şevkini kırmaya hakkı yoktur.

İçişleri Bakanlığına bağlı hizmet veren muhtarımızın asli görevleri siyaset yapmak değil Mahallesine hizmet etmektir. Serkan Vatansever’in kendi sayfasında Belediyemizi hedef alan maksatlı ve art niyetli paylaşımları altına Belediyemiz hizmetlerine yönelik yapılan olumlu yorumları sildiği de dikkatimizden kaçmamıştır. Başlı başına bu davranış bile kötü niyetini açık etmektedir.

Her türlü ucuz ve art niyetli algı operasyonlarına rağmen Avcılar Belediye Başkanımız Sn. Av. Turan Hançerli, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Belediye çalışanlarımız tüm zorluklara rağmen vatandaşlarımızla dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Salgınla mücadele de hayatlarını riske atarak yaptıkları öz verili çalışmalar için Belediye Başkanımız Turan Hançerli ’ye Meclis Üyelerimize ve fedakâr Belediye çalışanlarımıza yürekten teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygılarımla

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER