SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

ENGİN GRUP’TAN BİGA’YA 50

ENGİN GRUP’TAN BİGA’YA 50
Bu haber 12 Mart 2024 - 17:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çanakkale’de Biga Enginkent Engelli ve Bakım Merkezi açılıyor. 16 Mart Cumartesi günü Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın teşrifleriyle gerçekleşecek olan açılış için gün sayıyorlar.

Biga’nın Gümüşçay Beldesi Çeşmealtı Mahallesi EnginkentProje Alanı’nda kurulan bakım merkezi, sahip olduğu özelliklerle küçük bir merkezden çok büyük bir kampüs formunda tasarlandı. Kampüsün açılışı, 16 Mart Cumartesi günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek. 7 bin metrekare arsa üzerine 2 bin 700 metrekare kapalı alandan oluşan bakım merkezinde, doktor, hemşire ve bakım çalışanları dâhil olmak üzere toplam 57 kişi istihdam edilecek

İŞTE O DEV KAMPÜSÜN ÖZELLİKLERİ

3 Blok 102 yatak kapasiteli bakım merkezinin bulunduğu alan, aynı zamanda 3 km uzunluğunda bir plaja, 84 bin metrekarelik bir göle ve 48 bin metrekarelik orman arazisine sahiptir. Proje sahası içerisinde organik köy bakkaliyesi, plaj kafeteryası, yürüme ve spor alanları, çardak ve mini hobi bahçeleri ve ibadet yerleri bulunmaktadır.

İstanbul’a yakınlığı ile de bilinen bölgeye hem 1915 Çanakkale köprüsü, hem Osmangazi köprüsü hem de Yenikapı-Bandırma hızlı feribot ile ulaşım sağlanıyor.

 

Gerek tarım alanı olsun, gerek hayvancılık olsun ve gerekse iş dahası anlamında bölgenin hızla kalkınmasında büyük rol oynamaktadır.

 

ÜZEYİR ENGİN, ‘YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK’

 

Biga Enginkent Projesinin mimarı olan Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Engin konuyla ilgili açıklamasında, ‘Biga Enginkent Projesi şirket olarak hayalimizi kurduğumuz ve bu hayali gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluluk duyduğumuz bir projedir. Tam 10 yıl önce ilk temelini attığımız Biga Enginkent Projesi 100 katı değerlendiğine şahitlik ettik. İhtiyaç ve taleplerini dikkate alarak yol aldığımız projemizin açılışını gerçekleştirecek olan çok değerli Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş hanımefendinin katılımı da ile yapılacaktır. Sizlerin aracılığı ile tüm vatandaşlarımızı açılışımıza davet ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER