SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Engelleri aşmak için basının desteği önemli

Engelleri aşmak için basının desteği önemli
Bu haber 15 Ocak 2018 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Samyeli Özel Eğitim Kurumları ve Engelsiz Siniz Vakfı Kurucu Başkanı Bahattin Demir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilçede görev yapan 3. Bölge yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Aruna Restorant’ta Bahattin Demir’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe  bölgede görev yapan 20’ye yakın yerel basın mensubu katıldı.

Gazeteciler günü ile ilgili kısa bir açıklama yapan Demir; “Yapmış olduğunuz meslek dünyanın en zor ve sabır gerektiren işlerinden biri. Bir ülkenin kaderini bir akşamda başka yöne çevirebilecek, bir yazıyla bir hayata müthiş dokunuşlar yapabilecek, ikinci güç olarak dünyada kabul edilebilen kutsal bir meslek. Bu yola gönül veren tüm değerli gazetecilerimizin gününü kutlarım.”dedi.

“Basın bizim için her daim önemli” diyen Başkan Demir, “Gazeteciler olarak sizler 7 gün 24 saat boyunca gönüllülük esasına göre çalışan insanlarsınız. Tıpkı bizim gibi… Bizde engelliler için aynı hassasiyetle çalışıyoruz. İstiyoruz ki hiç bir çocuk engelli diye halk tarafından dışlanmasın ya da mahalle baskısı nedeniyle hayata küçük yaşında veda etmesin. Bu yüzden sizlere büyük bir görev düşüyor. Hepimiz birlik olabilirsek ve en azından bölgemizde bir farkındalık sağlayabilirsek bizlere ne mutlu. Onların sıkıntılarını ve isteklerini sizinde kaleme almanız eminiz ki karşılık bulacaktır. İnanın işte o zaman bizim için çok değerli olan engelli bireylerin hayatı bir nebze olsun daha güzelleşecektir.”diye konuştu.   

Sohbet havasında gerçekleşen etkinlik yemeğin ardından son buldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER