SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

EFRAİL ÇİFÇİ’NİN RAKİBİ ÇIKMADI TEK LİSTE İLE ÇİFÇİ YENİDEN BAŞKAN OLDU

EFRAİL ÇİFÇİ’NİN RAKİBİ ÇIKMADI TEK LİSTE İLE ÇİFÇİ YENİDEN BAŞKAN OLDU
Bu haber 16 Mayıs 2024 - 19:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

İstanbul Ardahan Kültür Evi’nin 12 Mayıs 2024 Pazar günü gerçekleşen 9’ncu genel kurulunda mevcut başkan, Efrail Çifçitek liste ile yeniden Kültür Evi Başkanı oldu.

Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezin’ de gerçekleşen genel kurulumuza, üyelerimizin yoğun ilgisi oldu.

Tek liste ile tekrar başkan olan İstanbul Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çifçi, katılan protokol mensupları ve tüm hemşerilerine teşekkür etti.

Yoğun katılım

Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen genel kurula Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara, MHP Esenyurtİlçe Başkanı Metin Yazar, siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları, federasyon başkanları, kooperatif başkanları, muhtarlar, basın mensupları ve çok sayıda Ardahanlı vatandaşlar katıldı.

Anneler unutulmadı

İstanbul Ardahan Kültür Evi seçimine üyeler tarafından yoğun ilgi gösterilmesi ve katılımın yoğun olması dikkat çekti. 12 Mayıs Anneler Günü olması sebebiyle dernek yöneticileri tarafından, salonda bulunan kadınların anneler günü kutlanarak, kırmızı gül verildi.

Genel kurul programı, divan heyetinin oluşması ile saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Çifçi, ‘Hemşerilerime teşekkür ediyorum’

İstanbul Ardahan Kültür Evi’nin son dönem içerisinde gerçekleşen faaliyetleri anlatan slayt  ardından mevcut dernek başkanı Efrail Çifçi selamlama konuşması yaptı. Çifçi; ” Buraya katılan yâda katılamayan Kültür evimizin üyelerine başkan olarak bugüne gelmeyi onlara borçluyum. Genel kurulumuza katılan belediye başkanlarımıza, protokol mensuplarımıza ve tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Çaykara, ‘Emekleriniz için teşekkür ediyorum’

Çifçi’nin konuşması sonrasında, programa katılan belediye başkanları selamlama konuşmaları yaptılar. İlk olarak söz alan Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara; ‘ Öncelikle genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Ardahanlılara kendimi çok yakın buluyorum. Çevremde de bu nedenle Ardahan’lı olduğum sanılıyor. Bununla gurur duyuyorum. Türkiyenin her yerinde Ardahan’ı yaşatan, Ardahan’ı bilen siyasette, bürokrasi de birçok kıymetli insanı yetiştirmiş ve ilçeleriyle kültürüyle kardeşçe yaşamayı benimsemiştir. Kıymetli hemşerilerimin sizlerin gerek Avcılar’a gerekse Esenyurt’a çok ciddi katkılarınızın olduğunu biliyorum. Bundan sonraki süreçte de daha başarılı işleri birlikte yürüteceğimize inanıyor. Seçilecek yeni yönetimi tebrik ediyorum’ dedi.

 

Özer,  ‘Esenyurt’u Türkiye’ye hediye edeceğiz’

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer ise konuşmasına genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek başladı. Özer, Esenyurt 81 ilden ve 101 ülkeden göç alan bir ilçe. İlçemizde 101 dil konuşuluyor. Bu dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir şey. Bunun iyi yöneticiler için bir nimet olduğunu düşünüyorum. İlçemizin bir takım negatif yönleri var. Ama güçlü yönlerimiz de var. Güçlü yönlerimizden biri Esenyurt’umuzun, 81 ilden göç ederek gelmiş, burayı kendine yurt edinmiş insanların kenti olması. Çünkü göçle gelen insanın motivasyonu yüksek olur. Biz güçlü yanlarımızı kullanarak, bu negatif yanları ortadan kaldıracağız ve çocuklarımıza 21. yüzyıla yakışır bir Esenyurt bırakacağız. Bu modeli burada başarıya ulaştırabilirsek, bunu Türkiye’ye de hediye edebiliriz. Bizim halkımıza el uzatmamız gerekiyor. Bunun da yolu kültür-sanat ve spordur’ ifadelerini kullandı.

Genel kurul ’da; Kültür Evi Genel sekreteri Ayhan Aydemir’in faaliyet raporunu, Dernek Saymanı Ercan Demir’in gelir gider mali tabloyu açıklaması ile devam etti. Divan yönetimine, Efrail Çifçi başkanlığı dışında başka bir aday liste verilmediği için seçimin açık oylama ile yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Efrail Çifçi başkanlığında ki aday liste okunması sonrasında yapılan açık oylamada yeterli çoğunluğu alan Çifçi yeniden başkan şeçildi.  Rakibi çıkmayan Efrail Çifçi İstanbul ArdahanKültür Evi 9’ncu genel kurulunda açık oylama ile başkanlık koltuğunu bırakmadı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER