SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Dünya Dans Günü’nde farklı kültürler Büyükçekmece’de buluştu

Dünya Dans Günü’nde farklı kültürler Büyükçekmece’de buluştu
Bu haber 29 Nisan 2024 - 12:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyükçekmece Belediyesi Dünya Dans Günü kapsamında renkli dans gösterilenin ve farklı dans kültürlerinin bir araya geldiği etkinlik düzenledi.

Mimaroba Büyük Atatürk Parkı’nda düzenlenen etkinliğe ilgi ve katılım yoğun olurken farklı kültürlerden danslar öğrenen vatandaşlar hem Dünya Dans Günü’nü kutladı hem de unutulmaz bir gün yaşadı. Ortaya çıkan renkli gösteriler ise izleyenleri hayran bıraktı.

Sırbistan ve Bulgaristan’dan muhteşem dans gösterisi

Hareketin ve müziğin harmonisiyle oluşan dans sanatı, 1982 yılından bu yana her yıl 29 Nisan’da Dünya Dans Günü (Uluslararası Dans Günü) olarak kutlanıyor. Büyükçekmece’de de Dünya Dans Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte Zumba, İzmir Zeybek, Modern Dans, Flaminko gibi dans gösterilerinin yanı sıra Sirtaki, Roman Dansları ve farklı dans branşlarında workshop düzenlendi. Etkinlikte renkli dans gösteriyle muhteşem şovlar yapan Sırbistan’ın Belgrad kentinden ‘’Sveti Sava’’ dans grubu ve Bulgaristan’ın Pernik kentinden ‘’Gravo’’ dans grubu izleyenleri hayran bıraktı. Gün boyu devam eden etkinliklere katılan Büyükçekmeceliler bir yandan dans ve müziğin ahengine kendilerini kaptırırken bir yandan da farklı kültürlerin danslarını renkli dans gösterilerini tanıma fırsatı buldular. Etkinliğin sonunda Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün adına Büyükçekmece Belediyesi Koordinatörü Gürhan Ozanoğlu tarafından katılan yurt dışından katılan gruplara çiçek ve plaket takdim edildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER