SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

CHP’Lİ KADINLAR MAHALLELERE UMUDU TAŞIYOR

CHP’Lİ KADINLAR MAHALLELERE UMUDU TAŞIYOR
Bu haber 03 Ocak 2023 - 14:10 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.

*CHP’Lİ kadınlar Esenyurt’ta kapı kapı gezerek “Aile Destekleri Sigortası” projesini anlatıyor

CHP Esenyurt İlçe Kadın Kolları, “Aile Destekleri Sigortası” projesini anlatmak için başlatılan “Umudu Taşı” kampanyası kapsamında kadınlarla buluşuyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Esenyurt İlçe Kadın Kolları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Aile Destekleri Sigortası” projesini geniş kesimlerle buluşturma hedefiyle başlattığı “Umudu Taşı” kampanyasını mahallelere yaymak için çalışmalarına devam ediyor. İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Polat ve ekibi kampanya ile projenin kapsamı ve sosyal desteklerden faydalanan vatandaşlara katkıları, Esenyurt’untüm mahallelerinde başta kadınlar olmak üzere vatandaşlara anlatmak için çalışmalar gerçekleştiriyor.

“10 bin 516 haneyi ziyaret ettik”

Esenyurt’ta her gün haneleri tek tek ziyaret ederek “Aile Destekleri Sigortası” projesini anlattıklarını belirten CHP Esenyurt Kadın Kolları Başkanı Emine Polat şöyle konuştu: “Aile Destekleri Sigortası’nı hanelere anlatıyoruz. Şu ana kadar Esenyurt’ta 10 bin 516 haneyi ziyaret ettik. Asgari ücretin altında geliri olan bütün kadın arkadaşlara devlet destekli bir sigorta olacak. SGK aileleri tespit edecek şartların altında olan ailelere sağlanacak. Sigorta prim parası alınmayacak. Tamamen asgari ücret gelirinde ailelerin gelirleri olacak. Genel başkanımızın çok önemsediği ve yakından takip ettiği bir çalışma. Bu çalışma da kadın kolları üzerinden gidiyor. Evlere tek tek gidip anlatıyoruz. Şu an çok iyi gidiyor. Ziyaret etmediğimiz hane kalmayacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER