SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Büyükçekmece Belediyesi’nden açıklama; Kira Sözleşmeleri Mevcut Değil

Büyükçekmece Belediyesi’nden açıklama; Kira Sözleşmeleri Mevcut Değil
Bu haber 24 Mart 2021 - 12:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyükçekmece Belediyesi, sahil düzenlemesi kapsamında kapatılan ve mühürlenen işyerleri ile ilgili basın açıklaması yaptı. Yapılan işlemlerin hukuka uygun şekilde yapıldığı  ifade edilen açıklama da işletmelerin kira sözleşmesi olmadığı bilgisi verildi. Açıklama da şu ifadeler kullanıldı;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyükçekmece Belediyesi işbirliğiyle Baba Burnu ve Gürpınar Burnu arasında kalan 16 kilometrelik Büyükçekmece Koyu’nda başlatılan sahil düzenleme ve yenileme projesinin yapımına Büyükşehir Belediyesi’nce başlanmıştır.

Yeni proje kapsamında tamamı kamu alanı olan ve tasarruf hakkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan işletmeler ve dolgu alanında kalan işletmelerin herhangi bir kira sözleşmeleri mevcut olmayıp işgalci konumundadırlar.

Yeni sahil projesi kapsamında kamu kullanımında olması gereken işletmeler kaldırılarak halkımızın kullanımına sunulacaktır.

Konuya ilişkin olarak son günlerde yazılı ve sözlü bazı basın – yayın organlarında yer verilen haberlerin gerçekleri yansıtmadığı görülmektedir. Kamuoyunun ve basınımızın doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklamanın yapılması gereği doğmuştur. Saygılarımızla.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER