SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Büyükçekmece Belediyesi depremin yaralarını sarmaya devam ediyor

Büyükçekmece Belediyesi depremin yaralarını sarmaya devam ediyor
Bu haber 23 Şubat 2023 - 12:11 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin 11 kentte etkili olmasının ardından ilk gün Hatay iline giden Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, bölge halkının yaralarını sarmaya devam ediyor.

 

Türkiye’yi derinden sarsan ve 43 binden fazla vatandaşımızın yaşamını yitirdiği depremlerin ardından bölgeye giden ilk yerel yönetimlerden biri olan Büyükçekmece Belediyesi, deprem bölgesinde kurduğu lojistik merkezi aracılığıyla depremzedelerin her türlü ihtiyacını karşılıyor.

 

95 personel 24 saat görev başında

 

Bölgeye ilk giden arama kurtarma ekipleri arasında yer alan Büyükçekmece Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (BAKUT), 14’ü canlı olmak üzere 93 vatandaşımızı enkaz altından çıkardı. AFAD, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir çalışma yürüten 95 kişiden oluşan Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Rıza Evren Kılcı yönetiminde 24 saat esasına göre görev yapıyor. Bölgeye arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları için 10 adet iş makinası gönderildi. Günde 15 bin kişiye sıcak yemek dağıtılırken, gerçek ihtiyaç sahipleri de belirlenerek yardımları yine belediye ekipleri tarafından kendilerini ulaştırılıyor. Çadır, konteyner, battaniye, uyku tulumu, kışlık giysi, temel gıda, hijyen malzemesi, su, tıbbi malzeme, jeneratör, elektrikli ısıtıcı, odun sobası ve tüp gibi yardım malzemelerini depremzedelere dağıtan Büyükçekmece Belediyesi, depremzede ailelerin çocuklarıyla da yakından ilgileniyor.

 

Kılıçdaroğlu, Büyükçekmece ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgi aldı

 

Ekipler kent merkezlerine uzak köylerdeki depremzede vatandaşlarımızı da ziyaret ederek talep ve sorunlarına çözüm üretiyor. Geçtiğimi haftasonu Hatay ve İskenderun’a giden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi Lojistik Merkezi’nin çalışmalarını yerinde inceledi. Önceki gün de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Büyükçekmece Belediyesi’nin Lojistik Merkezi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında Belediye başkan Yardımcısı Dr. Rıza Evren Kılcı’dan bilgi alarak, bölgede sürdürülen çalışmalar için belediye ekiplerine teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER