SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

BİLGEN ÖNİZ KÜTÜKOĞLU KALEMİNDEN DERİN BİR MEVZU…

BİLGEN ÖNİZ KÜTÜKOĞLU KALEMİNDEN DERİN BİR MEVZU…
Bu haber 02 Haziran 2021 - 19:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hayatın; ne kadar yorucu olursa olsun, her anıyla yaşamaya değer olduğunu anlatan bir anne – kız masalı Mevzu Derin. Gazeteci, yazar Bilgen Öniz Kütükoğlu kaleminin, güçlü sesinden dinlenecek bu anlatıda her şeye rağmen umudun parıltısı saklı. Yarına, umut dolu bir gün gözüyle bakabilen ve yolunun uzunluğuna rağmen tüy gibi hafif adımlarla hayatı güzelleştiren bu “derin” mevzuda herkes, kendini ve yaşamını bir kez daha keşfedecek.

Eserde; anne ile kızı arasındaki benzersiz bağı, çok farklı bir deneyimle yaşayan ve bunu olanca samimiyetiyle döken yazar bu bağlamda kendi annesi de dâhil olmak üzere bütün annelere sesleniyor. Doğumundan itibaren zorlu ama sevgiyle sarmalanmış bir hayatın içine gözlerini açan Derin’in büyüme süreçleri; eşsiz duygularla ve okuru tüm bu sürece eşlik etmeye davet eden samimi bir üslupla anlatılıyor. Mevzu Derin, öykü türüne yakın bir anlatımla, günce titizliği ile yazılmış bir ilk eser. Yaşanan gerçeklerin yükü ne kadar ağır olsa da satırlar arasında yazarın anlatımıyla ışığa doğru yürüyen bir umut saklı. Üstelik bu umut, saklandığı yerden çıkarak zorluklar karşısında yılmamanın ödülünün, hiçbir şeye benzemediğini haykırıyor.

Bu, Derin Bir Anne-Kız Hikâyesi

“Şimdi her şey çok daha iyi. Düştük, düştük kalktık ama hiç havlu atmadık. Diyorum ya artık biraz daha durulduk. Bunu yola daha enerjik devam etmek için yaptık. Ruh halimi sorarsanız; çok dayak yemiş bir şampiyon gibiyim.”

Eğitim hayatına reklamcılık, spikerlik, proje yönetimi ve iletişim eğitmenliği gibi pek çok alanda devam eden Bilgen Öniz Kütükoğlu, bir süre haber spikerliği ve editörlüğü yapmış, TV programları hazırlayıp sunmuştur. Yazarın kızıyla yaşadığı serüvende, gücüne hayran bırakan bir anlatımla okuru bambaşka bir dünyaya davet eden Mevzu Derin, Yazardan Direkt Yayınevi’nden yayımlandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER