SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

BEYLİKDÜZÜ’NDE DENİZ KIYISI TEMİZLENDİ

BEYLİKDÜZÜ’NDE DENİZ KIYISI TEMİZLENDİ
Bu haber 13 Temmuz 2018 - 0:25 'de eklendi ve 138 kez görüntülendi.

Beylikdьzь Belediyesi Fen İşleri Mьdьrlьğь’nьn Belediye Sualtı Arama kurtarma ekipleriyle birlikte sьrdьrdьğь deniz temizliği зalışmaları başladı. Sıcak havaların etkisini iyice artırdığı şu gьnlerde vatandaşların yoğun ilgi gцsterdiği Gьrpınar Sahili’ndeki зalışmalarda lodosun ve şiddetli dalgaların etkisiyle kırılarak denize dьşen toplam 400 ton kaya parзası ve demirli beton parзaları зıkarıldı.

Beylikdüzü Belediyesi, temiz bir gelecek ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için doğaya yatırım yapmaya devam ediyor. Bu amaçla, Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün her yıl kış ve bahar sezonunda düzenli olarak gerçekleştirdiği lodostan ve şiddetli dalgalardan kaynaklı kaya ve demirli beton parçalarının denizlerden temizlenmesi çalışmaları vatandaşların yaz aylarında yoğun ilgi gösterdiği Gürpınar sahilindeki yaklaşık 2 km’lik bir alanda başladı.

Цncelik vatandaşların can gьvenliği

Yaklaşık bir hafta sürmesi planlanan çalışmada görev alan  Belediye Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, denize giren vatandaşların can güvenliğini korumak ve denizi temizlemek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Müdürlük çalışanları ve 3 adet profesyonel dalgıcın görev aldığı çalışmada bugüne dek toplamda 400 ton kaya parçası ve demirli beton parçaları çıkarıldı.

Özellikle atlama mesafesindeki kaya parçalarının çocuklar için oldukça tehlikeli olduğunu vurgulayan Dalgıç Birol Mete, “Bizim öncelikli amacımız vatandaşlarımızın can güvenliği ve elbette denizlerimizin temiz olması. Sıcak havaların yüzünü gösterdiği şu günlerde ilçe halkının serinlemesi ve keyifli zamanlar geçirebilmesi için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER