SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN ATIK YÖNETİMİ BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN ATIK YÖNETİMİ BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ
Bu haber 26 Nisan 2024 - 11:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çevre konusunda bilinçli ve duyarlı bireyler yetişmesi adına önemli çalışmalara imza atan BeylikdüzüBelediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü ve İSTAÇ AŞ iş birliğiyle, atık yönetimi konusunda bilinçlendirme etkinliği düzenledi. Bu tür farkındalık etkinliklerinin devam edeceğini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Gelecek nesillerin çevre konusundaki farkındalığının artması ve sürdürülebilir bir gelecek için atılan bu tür adımlar, toplumun çevre konusundaki bilinç seviyesini yükseltmeye yardımcı olacaktır” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü ve İSTAÇ AŞ birliğiyle, atık yönetimi konusunda bilinçlendirme etkinliği düzenledi. Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, İBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetim Müdürlüğü ve İSTAÇ tarandan organize edilen etkinliğe katılan öğrenciler, İstanbulda katı atık yönetimi ve atık sektöründe hizmet verilen proseslerin süreçlerini görme fırsatı yakaladı.

Öğrencilerin çevre bilincini artırmak amaçlandı

 

İSTAÇ Kemerburgaz-Odayeri Geri Kazanım Tesislerinde düzenlenen farkındalık etkinliği ile öğrencilerin çevre bilincini artırmak ve atık yönetimi konusunda farkındalık oluşturmak amaçlandı. Çevre konusunda bilinçli ve duyarlı bireyler yetiştirmek adına bu türfarkındalık etkinliklerinin devam edeceğini belirten BeylikdüzüBelediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Gelecek nesillerin çevre konusundaki farkındalığının artması ve sürdürülebilir bir gelecek için atılan bu tür adımlar, toplumun çevre konusundaki bilinç seviyesini yükseltmeye yardımcı olacaktır” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER