SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Belediye umursamıyor; Beylikdüzü sahilleri çöplüğe döndü

Belediye umursamıyor; Beylikdüzü sahilleri çöplüğe döndü
Bu haber 02 Temmuz 2022 - 13:09 'de eklendi ve 199 kez görüntülendi.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte Beylikdüzü sahillerine akın eden vatandaşlardan bazı duyarsız kişilerin çöplerini doğaya zarar verecek bir biçimde olduğu yerde bırakması en büyük sorunlardan bir tanesi olarak ilçe halkını rahatsız ediyor. Beylikdüzü Belediyesi’nin ise bu çöpleri günlerce toplamaması sorunu daha da büyük ve rahatsız edici hale getiriyor.

Belediye toplamıyor, sorun büyüyor

Bölgede sahil şeridi olarak Büyükçekmece’nin ardından en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen Beylikdüzü sahillerinde çöp sorunu yaşanmaya başladı. Özellikle çevre ilçelerden günübirlik olarak gelerek burada denize giren bazı duyarsız kişilerin bıraktığı çöplerin Beylikdüzü Belediyesi tarafında da toplanılmaması bir görüntü kirliliğinin yanı sıra önemli bir çevre sorununu da beraberinde getiriyor.

İnsan sağlığını tehdit ediyor

Çevrede yaşayan vatandaşlar çöplerin günlerce olduğu yerde kaldığını ve koku başta olmak üzere sinek ve kırık cam gibi insan sağlığını tehdit eder bir hale gelmesinden şikayetçi. Kendi imkanları ile bu çöpleri toplayan vatandaşlar aynı zamana çöp konteynerlerinin yetersizliğinin de sorunun başlıca sebebi olduğunu vurguladı. Vatandaşlar ayrıca zabıtaların da yeteri kadar denetim yapmamasının çöp sorununun temel sebeplerinden biri olduğu yorumunda bulundu.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER