SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Başkan Üner, engelleri tek tek kaldırıyor

Başkan Üner, engelleri tek tek kaldırıyor
Bu haber 20 Şubat 2021 - 11:36 'de eklendi ve 335 kez görüntülendi.

Çatalca’yı örnek hizmetlerle buluşturan Başkan Mesut Üner kısa bir sürede tamamlayarak hizmete açtığı vizyon projelerinden biri olan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tanıtımını çok önem ve değer verdiği özel kardeşlerimiz ve aileleri ile bir araya gelerek yaptı.

Çatalca’da bugüne kadar görülmemiş hizmetlere imza atarak ilçeyi yeni birçok vizyon proje ve hizmetlerle buluşturan Başkan Mesut Üner hayata geçirdiği belediyeye ait Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tanıtım toplantısını dezavantajlı kardeşlerimiz ve aileleri ile bir araya gelerek yaptı.

Nazım Özbay Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım ve istişare toplantısında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görev alan konusunun uzmanı Eğitmenler, Fizyoterapistler ve Psikologlar da hazır bulundu.

Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Tanıtım Videosu İzlendi

Başkan Mesut Üner’in öğrenciler ve aileleri ile tek tek ilgilendiği toplantı Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tanıtım videosunun hep birlikte izlenmesi ile başladı.

Toplam 3312 m² kullanım alanına ve 3184 m² bahçeye sahip merkezde, Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı ve Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı olmak üzere 4 eğitim programı uygulanacak.

Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde; Eğitmenler tarafından Bireysel ve Grup Eğitimlerinin verileceği, 3 adet Bireysel Sınıf, 3 adet Grup Eğitimi Sınıfı ve 1 Adet 2 öğrenci kapasiteli Fizyoterapi Sınıfı yer alırken aynı zamanda hem öğrenci hem de velilere yönelik Psikolojik Destek Aile Eğitimi Programı da verilecek.

Kapsamlı programların uygulandığı merkezde; Özel Eğitim Alanı Öğretmenleri, Fizyoterapistler, Psikolog ve Usta Öğreticiler tarafından velilerin ihtiyaç duyarak talep ettiği Dil Konuşma Terapileri ve Beden Eğitmeni eşliğinde spor programı da yer alacak.

Başkan Mesut Üner’den Öğrenci ve Velilere Bir Müjde Daha

“Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok” diyen ve Çatalca’yı kapsamlı bir rehabilitasyon merkezi ile buluşturan Başkan Mesut Üner, toplantıda öğrenci ve velilere bir müjde daha verdi.

Özel Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri için ilçenin her mahallesinden ücretsiz servis tahsis edileceğini söyleyen Başkan Mesut Üner’in sözleri engel tanımayan bireylerimiz ve ailelerinde büyük bir memnuniyet ve sevinçle karşılık buldu.

Velilerin Görüş ve Önerileri Alındı

Tanıtım videosu katılımcılar tarafından büyük bir memnuniyet ile izlendikten sonra Rehabilitasyon Merkezi’nin konusunun uzmanı kadrosu; çalışma projeleri ve stratejileri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunarak, katılımcı velilerden gelen öneri, görüş ve fikirleri dinlediler.

“Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi İlçemize Hayırlı Olsun”

Katılımcı aileler tarafından büyük bir memnuniyet ile takip edilen toplantı Başkan Mesut Üner’in kapanış konuşması ile son buldu.

Başkan Mesut Üner yaptığı konuşmada; ‘’Bugün burada benim için de çok önemli ve kıymetli bir hizmetimiz için bir araya geldik. Toplantımıza katılım sağlayan değerli kardeşlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Bizler, insan odaklı hizmet anlayışımız ile ilçemizde çalışmalar yapıyor yine bu amaç doğrultusunda ilçemizin ihtiyacı olan yatırımları yapıyoruz.

Engel tanımayan kardeşlerimize ne yapsak, yeterli olmaz. Bu düşünce bizim her zaman çalışmalarımıza yön vermiştir. Çalışmalarımızın sonucu olarak sizlerin hizmetine, modern ekip ve ekipmanlarımız ile birlikte Rehabilitasyon Merkezimizi sunmuş bulunuyoruz.

Rehabilitasyon Merkezimizi sizler ile birlikte yöneteceğiz. Bu anlamda fikirleriniz bizler için değerli. Çok verimli bir toplantı oldu. Şunu çok iyi bilin ki, Çatalca’mızda bu zorlu hayat yolculuğunda asla yalnız yürümeyeceksiniz. ÖzelÇatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’miz ilçemize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER