SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

BAŞKAN MESUT ÜNER’DEN TÜRKİYE ÇAPINDA ÇÖZÜM

BAŞKAN MESUT ÜNER’DEN TÜRKİYE ÇAPINDA ÇÖZÜM
Bu haber 13 Mart 2024 - 16:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çatalca’ya çağ atlatan hizmetleriyle sadece bölgemizde değil, tüm Türkiye’nin dikkatlerini üzerine çekmeye başaran Başkan Mesut Üner, ülke genelinde yerel seçim çalışmaları dönem itibariyle hız kazanmışken şoför esnafının sorunu için Ankara’ya çıkarma yaptı ve çözüme kavuşturdu. Çözülen sorun sadece Çatalca’da tüm Türkiye’de şoför esnafında büyük sevinç yaşattı.

Başkan Mesut Üner Ankara çıkarması heyetine Çatalca Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sacit Şık’da katılım sağladı. Başkan Mesut Üner ve beraberindeki heyetin Ankara temaslarında ilk durak Çatalca’lı AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük olurken heyetin ikinci ziyareti geçmiş dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı şimdiki AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu oldu. Sonrasında ise Başkan Mesut Üner ve beraberindeki heyet, İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan ve AK Parti Samsun Milletvekili aynı zamanda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş’u ziyaret etti. Başkan Mesut Üner ve beraberindeki heyetin ziyareti oldukça verimli geçti ve şoför esnafının önemli bir sorunu daha çözüme kavuştu. Başkan Mesut Üner tarafından çözülen bu sorun sadece Çatalca’da değil tüm Türkiye’deki şoför esnafında büyük sevinç yaşattı. Başkan Mesut Üner’in Türkiye’de ses getiren Ankara çıkarmasıyla birlikte artık şoför esnafının mülkiyet hakkı çözüme kavuştu. Başkan Mesut Üner’in girişimleriyle çıkarılan kanun çerçevesinde; Kanun yürürlüğe girmeden önce ihale yoluyla veya hak tanınmış taksi, minibüs, dolmuş ve servisler sınırsız olacak yani mülkiyet hakkı verilecektir. Otobüsler ise çıkacak kanun gereği 49 yıllığına çalışma hakkı kazanmış olacak. Kanun çıktığı tarihten sonra yapılacak olan ihaleler minibüs, taksi, dolmuş ve servislerde en az 10 yıl en fazla 30 yıl süreli ihale edilecektir. Böylesine değerli Türkiye çapında müjdenin ardından Başkan Mesut Üner’in yemek daveti düzenledi. Yemek davetine şoför esnafı, Çatalca Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sacit Şık ve Bahçelievler Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Halit Yılmaz’da katılım sağladı. Çatalca Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sacit Şık’ın Başkan Mesut Üner’e tarihi çözüm için teşekkür konuşmasından sonra söz alan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili Halit Yılmaz Başkan Mesut Üner’e Türkiye çapında gerçekleşen çözüm için teşekkür ederek, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın’ında teşekkür ve selamlarını ileterek plaket takdim etti. Plaket teslimi sırasında salondaki şoför esnafı Başkan Mesut Üner’i ayakta alkışladı.

Türkiye çapındaki şoför esnafının mülkiyet hakkının çözümü sonrası şoför esnafıyla gerçekleşen akşam yemeği sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Mesut Üner; ‘’Bizim Çatalca ilçemize aşkımızdan çok sevdamız var. Çünkü unutmayalım ki aşk biter ama sevda ömürlüktür. Bizde Çatalca ilçemize olan sevdamızdan güç alarak seçimi ajandamızın ilk gündem maddesi olarak tutmadık ve yine Ankara yollarına revan olduk. Çatalca Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sacit Şık ağabeyimin katılımıyla oldukça verimli Ankara temasları gerçekleştirdik. Temaslarımız sırasında şoför esnafımızın mülkiyet sorununu çözüme kavuşturduk ve bu çözüm müjdemiz tüm Türkiye’de ses getirdi. Şoför esnafımızın mülkiyet sorunun çözüme kavuşması noktasında desteklerinden dolayı her zaman yanımızda olan Çatalca’lı AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük, AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu’na, İçişleri Bakan Yardımcımız Bülent Turan ve AK Parti Samsun Milletvekilimiz aynı zamanda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Mehmet Muş’a şahsım ve tüm Çatalca halkım adına çok teşekkür ederim. İkinci dönemimizde ilçemize hizmet yolunda ilk günkü aşkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Günümüz kutlu, müjdemiz ilçemiz ve tüm Türkiyemize hayırlara vesile olsun.’’ dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER