SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Başkan Akgün: “Hakkın ve haklının yanında yer alın”

Başkan Akgün: “Hakkın ve haklının yanında yer alın”
Bu haber 13 Ocak 2023 - 15:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında ulusla ve yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda söz alan Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, İstanbul Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Mert ve İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Abdullahoğlu, meslektaşlarının basın bayramını kutladılar.

“Bu ülkenin olması gereken yer bu değildir”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Türkiye’de demokrasinin gelişmesi için özgür basının önemine vurgu yaparak şöyle konuştu: “Bir zamanlar demokrasi, hukuk, adalet konularında çok fazla kafa yormazdık. Son yıllarda bu memlekette gazetecilerin, fikirlerini henüz kağıda dökmeyen yazar, çizer, düşünürlerimizin hapsedilmesi aklı başında her kişiyi derin düşünceye sevk etmiştir. “Bu ülkenin olması gereken yer bu değildir” demek zorunda kalıyorsunuz. 2023 yılında herkesin, yazarın, çizerin, bu memleketi, cumhuriyeti, demokrasiyi, hukuku, adaletin çocuğunu, torununu sevenlerin hepsinin 10 defa düşünüp 1 defa konuşması, 10 defa düşünüp 1 defa karar vermesi son derece önem arz ediyor. Sadece kendi geleceğinizi düşünün. Çoluk çocuğunuzu, bu ülkeyi, bayrağı, vatanı, devleti düşünün. Yazacaksınız, çizeceksiniz. Sakın ola ki hiçbirinizin yanında çıkar, menfaat doğrultusunda durmayın. Hakkın ve haklının yanında yerinizi alın ki bu millet de sizi alkışlasın. Çalışan gazeteciler Gününüzü kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER