SON DAKİKA

İstanbul Haberci Gazetesi

Ali Atlı, 0-6 yaş arası çocukları anlattı

Ali Atlı, 0-6 yaş arası çocukları anlattı
Bu haber 01 Haziran 2022 - 10:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda öğretmen olan Özel Eğitim Uzmanı Ali ATLI, Katıldığı bilim Kongresinde Esenyurt’un farklı bir yüzüne vurgu yaptı.

 

Daha önce çeşitli STK’larla Engelli ve otizmli çocuklar yararına birçok projeye imza atan Uzman Ali ATLI,

Erken Çocuklukta Müdahale Derneği (EÇOMDER)’nin Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Eğitimi Destekleme Vakfı (EDEV) ile birlikte düzenlediği, Dünya Erken Müdahale Birliği (International Society on Early Intervention-ISEI) ve Avrupa Erken Çocuklukta Müdahale Derneği (Eurlyaid-The European Association on Early Childhood Intervention-EAECI)’nin desteklediği 6. Uluslararası Katılımlı Ulusal Disiplinerarası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi UDEMKO2022’de “ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME UYGULAMALARINA YÖNELİK ÖĞRETMENLERİN YETERLİLİK ALGILARI” konulu sözlü bir bildiri sunumu yaptı.

 

Bilimsel araştırmasını Esenyurt’ta görev yapan öğretmenlere uyguladığı ölçekle yapan Uzman Ali ATLI Eskişehir’de düzenlenen kongrede sunduğu bildirisinde Esenyurt’ta görev yapan öğretmenlerin

Yetersizliği olan çocukları sınıflarına kabul ettiklerini, yetersizliği olan çocuklarla normal gelişim gösteren çocukların kaynaşmaları ve sosyalleşmeleri için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

 

“0-6 yaş arası çocuklara ekran kısıtlaması şart”

 

Bildiri sonrası Sosyal medya hesabında açıklamalarda bulunan Atlı, Esenyurt Mehmet Akif ERSOY ORTAOKULU’nda da yetersizliği bulunan çocuklarla çalışmalar yaptığını, 0-6 yaş Erken çocukluk döneminde riskli çocukların erken yaşlarda tanı alarak, erken ve yoğun eğitime başlamalarının hayatı önem taşıdığını, çocukların telefon, tablet ve televizyon gibi dijital aksesuarlarla uzun süre maruz bırakılmasının çocukların akranlarıyla sosyal etkileşimlerden uzak kalmasına ve otizm belirtileri göstermelerine sebebiyet verdiğini ifade etti. Bu sebeple her ne olursa olsun ailelerin 0-6 yaşlar arasındaki çocuklarına ekran sınırlaması yapılması gerektiğini, risk taşıyan çocukların erkenden özel eğitime başlatılması gerektiğini ifade etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER